Poznaj tajemnicę stylistów.

Jak wybrać czapkę na zimę?

Kiedy wybierasz czapkę na zimę, zwykle patrzysz na jej jakość i kolor, ale najważniejszym kryterium wyboru jest fason. Musi on pasować do kształtu twojej twarzy, wtedy podkreśli Twój styl.

Jak-wybrać czake na zime
Kasia-Korkosinska

by Kasia Korkosińska

Dlaczego warto wybrać czapkę na zimę?

Pozwól, że poprowadzę Cię krok po kroku do wyboru czapki na zimę najlepszej dla Ciebie. Tutaj najdziesz odpowiedź jak wybrać czapkę na zimę. Gdy aura nie sprzyja, a Ty chcesz, spędzić trochę czasu na powietrzu potrzebujesz komfortowego ubrania. Chłód najbardziej doskwiera w głowę, dłonie i stopy, dlatego akcesoria odzieżowe są w tym wypadku niezastąpione.
Czapka na zimę to najbardziej kontrowersyjny element garderoby ma więcej przeciwników niż zwolenników. Nikt natomiast nie lubi czerwonego, cieknącego z zimna nosa, rozczochranej przez wiatr fryzury, zmarzniętych dłoni.
Jedynym sensownym rozwiązaniem jest odpowiedni dobór nakrycia głowy, który będzie do Ciebie najlepiej pasowało. Ukryje mankamenty, podkreśli zalety.
Jest wystarczająco dużo fasonów, kształtów i kolorów, żeby dobrać dla siebie najlepszy .
Nie odkładaj decyzji o zakupie, czekając na niesprzyjającą aurę, pośpiech nie jest dobrym doradcą, a pochopne zakupy zwykle nie są udane. Pozwól, że poprowadzę Cię krok po kroku do wyboru najlepszego dla Ciebie nakrycia głowy.

Dla każdego typu urody można wybrać odpowiednie nakrycie głowy. Wymaga to podjęcia kilku prób, ale dla zdrowia i urody warto zrobić ten wysiłek.

 Jaka czapka pasuje do Ciebie najlepiej ?

Kluczem trafnego wyboru nakrycia głowy jest dokładne zdefiniowanie kształtu twarzy.
Jeśli w jakimś fasonie źle się czujesz, to prawdopodobnie nie pasuje on do kształtu Twojej twarzy. Wybierając , musisz pamiętać, żeby nie zaburzać proporcji twarzy.
Chodzi o to, by nie poszerzać szerokiego lub nie wydłużać tego, co już jest długie.
Przeanalizuj ten diagram, a dowiesz się, jaki masz kształt twarzy.

Kluczem trafnego wyboru czapki jest dokładne zdefiniowanie kształtu twarzy. Przeanalizuj dokładnie zamieszczony poniżej diagram.

JAKI KSZTAŁT MA MOJA TWARZ

Długość włosów ma znaczenie. Postaraj się żeby choć trochę włosów było widocznych spod nakrycia głowy.

Wypuść pejsy, pokaż grzywkę.

Czapka do kształtu twarzy prostokątnej ma na celu wyokrąglić i optycznie skrócić twarz. Nałóż czapkę do nasady brwi, jeśli ma nauszniki, nie zawiązuj ich na górze. Unikaj mocno sterczących i obszernych w górnej części. Berety noś do tyłu i na bok. Najodpowiedniejsze będą czapki z wywinięciem bez pompona, turbany, berety czapki traperskie.

Czapka do kształtu twarzy okrągłej ma na celu ją wydłużyć. Unikaj czapek mocno opinających głowę. Berety noś zarzucone do tyłu, odsłoń nieco czoło. Ciesz się, nosząc kapelusz z dużym rondem oraz typu hamburg i fedora.

Czapka do kształtu twarzy kwadratowej powinna ją wyokrąglić. Najłatwiej zrobić to czapkami ładnie okalającymi twarz uszatkami, czapką kapturem lub kominem narzuconym na głowę. Pokaż nieco czoło, beanie noś skierowaną do tyłu. Możesz nosić flat cap, unikaj kapeluszy z bardzo małym rondem lub zupełnie bez ronda.

Czapka do kształtu twarzy owalnej zadbaj o zrównoważenie, nie obciążaj jednej ze stron. Unikaj czapek asymetrycznych, zwężających się w kierunku kości policzkowych. Zrezygnuj z długich wiszących pomponów — zepsują Ci proporcje. Najlepsze dla Ciebie to klasyczne beanie z wywinięciem lub bez. Ładna kobieca okrągła czapka z małym zdobienie bez pompona, możesz nosić z powodzeniem turban, kapelusz fedora lub z małym rondem cloche.

Czapka do kształtu twarzy trójkątnej. Twoim atutem są oczy, skieruj uwagę patrzącego na środkową część twarzy. Wybieraj raczej małe nakrycia głowy ze zdobieniem na górze lub z boku, zakrywaj czoło.
Unikaj zbyt obcisłych czapek, rond szerokich i zwężających się do policzków. Wybieraj nieduże berety, czapki z wywinięciem i pomponem, okrągłe małe kobiece czapeczki ze zdobieniem na boku. Noś kapelusze typu derby, fedora, cloche lub czapkę z daszkiem typu flat cap.

Jak założyć czapkę?

Jest wiele sposobów noszenia czapki, musisz jedynie ustalić, który dla Ciebie jest najlepszy

Najpierw sprawdź, w którym miejscu znajduje się szew, jest on umiejscowiony z tyłu produktu. Załóż czapkę szwem do tyłu.

Ostatnio znowu pojawiła się odzież stylu slouchy a wraz z nią zakładanie czapki na Piotrusia Pana. Czapkę zakładasz wysoko na głowie, przykrywa ona jedynie czubki uszu. Odsłania grzywkę i boki fryzury, żeby czapka pewnie się trzymała, warto wszyć do środka mały grzebień do podtrzymywania fryzury- dobra do krótkich włosów.
Wśród mężczyzn bardzo popularny styl rybaka.
Zawiń dół czapki jeden lub kilka razy, dopasuj odpowiednią głębokość.
W ty sposobie założenia czapki dobrze widać twarz i włosy.
Możesz nasunąć czapkę na czoło, a tył zmarszcz dłoń, górę czapki nakieruj do tyłu. Jeśli nie masz talentów plastycznych kup czapkę zimową już efektownie ułożoną.

.
Select your currency
PLN Złoty polski
EUR Euro